Przedstawiam samochód mikrus mr-300 ,numer nadwozia 553. rok produkcji 1959.

 

Przedstawiam myślę bogaty materiał zdjęciowy dotyczący samochodu mikrus mr300.

Historia od zakupu do sprzedaży w skrócie. Dokładne zdjęcia nadwozia , wnętrza , części silnika samochodu mikrus, instrukcja obsługi . Jest szansa,że miłośnicy marki znajdą coś dla siebie, miłej lektury.

Zaczynamy od dalekiej jak dla mnie oczywiście terenów na Podkarpacie po mikrusa mr300.

Zakup ciekawego samochodu to jedno ale spotkanie z jeszcze bardziej ciekawymi ludźmi z nieznaną jak dotąd  dla mnie pasją to jest inna sprawa. Szczegóły na filmie.

 

Zdjęcia z zewnątrz  i zdjęcia wnętrza mikrusa.mikrusa już w Nowej Soli.

 

Mikrus mr-300 , numer nadwozia MR1-953, rok 1959
« 1 2 »

Fabryczna instrukcja obsługi samochodu Mikrus MR-300 z roku 1960, w tym m.in. schemat instalacji elektrycznej samochodu mikrus oraz sprawy podstawowej obsługi.

Oryginalna istrukcja Mikrus MR300 , mr1-553 ,1959 rok.
« 1 2 »

 

Mikrus był ze mną na takim mini festynie wśród mieszkańców Nowej Soli. W większości obecne były motocykle ale zainteresowanie było, dla wielu jak się domyślam i z tego co słyszałem to pierwsze i kto wie czy nie jedyne spotkanie “na żywo” z tym polskim mikrosamochodem.

 

Nadszedł czas rozstania z mikrusem , transport do nowego właściciela 17.07.2015 w kierunku Radomia,  choć sam właściciel Pan Eligiusz nie jest z Radomia właśnie tam postanowił przeprowadzić renowację nadwozia samochodu u Pana Radka.