witam , nie opisuję usterki czujnika paliwa w samochodach audi lub volkswagen z silnikiem 2,5tdi ponieważ wszystko w tym temacie osoby zainteresowane dowiedzą się z  trzech 15 minutowych filmów , które załączam poniżej .

w filmach jest poglądowo pokazane , jak rozebrać / wyjąć kosz paliwa w samochodzie audi lub volkswagen z silnikiem 2,5 tdi ?

jak wygląda sam czujnik g210 , jak go wymienić , jakie ma parametry na mierniku ?

czujnik odpowiada tylko i wyłącznie za włączenie elektrycznej pompy paliwa , która znajduje się w baku paliwa w autach vag 2,5tdi .

pompa ta ma za zadanie przepompować paliwo ze zbiornika do kosza , który również znajduje się w zbiorniku ale , który kumuluje stale paliwo w swojej niewielkiej objętości .

tylko z tego kosza, poprzez ssak w nim się znajdujący paliwo jest pobierane do pompy wtryskowej przy silniku .  paliwo przemieszcza się ze zbiornika( kosza) do pompy  wtryskowej na zasadzie podciśnienia , które wytwarza mechanicznie  pompa wtryskowa .

w przenoszeniu paliwa z baku do pompy wtryskowej bezpośrednio nie bierze udziału pompka elektryczna, która znajduje się w baku !

 

 

pompa wtryskowa ma na swoim wałku ruchome łopatki , które podczas obracania się tego wałka ( napędzonego paskiem rozrządu ) odśrodkowo są “wyrzucane” na zewnątrz obudowy co tworzy “młyn” , który to zaciąga paliwo z baku .

istotne jest połączenie pomiędzy pompą wtryskową a paliwem znajdującym się w baku , musi być szczelne bez przeszkód typu “lewe powietrze” .

każde “lewe powietrze ” , które dostaje się do układu powoduje natychmiast złe działanie pompy wtryskowej lub brak jej działania  a docelowo powoduje jej uszkodzenie stąd ważne jest ,żeby układ zasilający był w 100% sprawny , nie w 99 .

opisywanie tego powieliło by tylko to , co widać w filmie ( 3 części  ) załączonym poniżej.

 

 

 

materiał powstał w ścisłej współpracy z kolegą Mateuszem www.pilmat.pl , na jego terenie .

 

 

 

 

to wszystko dla tych , którzy nie mają na co dzień styczności z mechaniką samochodową ale w wolnej chwili chcieli by usunąć usterkę w swoim aucie we własnym zakresie unikając powierzania auta  pokrakowi ,który zwie się  “mechanikiem  samochodowym”  ale jest to pospolity samozwaniec , który  nigdy w tym wcieleniu nim nie będzie  . NIGDY !

 

dodatkowo załączam kilka zdjęć zrobionych przy okazji usuwania podobnej usterki w innym egzemplarzu audi .

 

 

w przypadku ewentualnych pytań proszę pisać info@autobox24.pl ale myślę ,że temat dotyczący konkretnie tego czujnika g210 jest przedstawiony dość klarownie  .

 

 

JEŻELI KOMUKOLWIEK POMÓGŁ TEN MATERIAŁ , POPROSZĘ KRÓTKĄ NOTKĘ  , LUB JAKIKOLWIEK ZNAK  NA PLUS . 

 BĘDĘ WDZIĘCZNY , POZA TYM – CO ISTOTNIEJSZE ,  BĘDZIE JAKIEŚ WEWNĘTRZNE PRZEKONANIE ,ŻE WARTO ZROBIĆ COŚ PODOBNEGO PRZY OKAZJI INNEJ USTERKI . 

O TO PROSZĘ .

 

pozdrawiam wszystkich .