Witam miałem problem z centralką / modułem telefonicznym w audi a6 c5.

Jak zawsze na początku drogi szukam wiedzy w internecie i bez urazy ale jej nie znajduje dlatego inspiracja do załączenia tego tematu.

Chodzi dokładnie o to gdzie w audi a6 jest usytuowany modem telefonu ?

W związku z tym,że producent montował moduł w różnych miejscach nie ma jednej pozycji.

Znalazłem dwie podpowiedzi i owszem jedno miejsce to zaraz pod tunelem a w zasadzie korytkiem , które jest w tunelu.  Czyli po jego ściągnięciu do góry ( jest na zaczepach) jeżeli moduł się tam znajduje to będzie on widoczny. Jest to czerwona skrzynka podłużna.

Drugie miejsce, które również było w podpowiedziach w internecie to tył samochodu za lewym boczkiem tapicerki.

I to jest wszystko- cała wiedza.

Tunel ściągnąłem, nie ma modułu, tapicerkę prawą z tyłu zdemontowałem – nie ma modułu!

Zacząłem śledzić przewody, które od słuchawki telefonicznej “idą” najpierw do tyłu ale jak się okazało jest to tylko złudzenie ponieważ wprawdzie “idą” początkowo do tyłu ,żeby zaraz zawrócić z powrotem po prawej stronie fotela kierowcy do przodu auta.

Przy okazji filmu jest kilka słów jak ściągnąć właśnie wspomniany bok tylny, który demontowałem.

W skrócie, mocowany jest on na 4 śruby ( jedna za podstawką rolety bagażnika, druga na samym tyle auta na górze boku w miejscu gdzie zapinamy ewentualnie końcówkę rolety czyli tam gdzie zamykamy roletę, dwie pozostałe to mocowanie dolne boczne do pasa-pod uchwytem są właśnie dwie śrubki), jeden trzpień ten który jest zatrzaskiem dla tylnego oparcia ( trzeba go wykręcić) i dwie spinki, niewidoczne od zewnątrz ale po pociągnięciu tapicerki od szyby one się uwolnią.

WAŻNE nie ma o tym wspomniane w filmie!

Jak już odkręcimy wszystkie śrubki i zostaną nam tylko dwa zatrzaski, odpinał bym je nie poprzez podważanie czy ciągnięcie za górny plastik ten przy szybie tylko poprzez włożenie ręki w otwór po ściągnięciu klapki i próbować dłonią podważyć jakby od wewnątrz do wypięcia.

Ciągnięcie za zewnętrzny plastik spowoduje oderwanie się właśnie tej części tapicerki od tej, która znajduje się dopiero pod nią, puszczą zgrzewy i albo to będziemy spawać albo będzie potem całość odstawać.

Ta część jest niestety podatna na rozerwanie.

 

Drugi bok demontuje się analogicznie tak samo.

Żeby pozbyć się styropianu/podłogi bagażnika / tez musimy zdemontować właśnie oba te boczki w przeciwnym wypadku nie podniesiemy wspomnianego styropianu.

Pod nim znajduje się “właz” do zbiornika paliwa gdzie jest m.in. pompa czy czujnik.

Wracając do tematu położenia centralni/modułu telefonicznego od telefonu, trzecie miejsce to ściana grodziowa silnika w nogach pasażera z przodu.

Absolutnie nie znalazłem nigdzie takiej informacji o tym miejscu.

Musimy odkręcić dwie śrubki mocujące boczny plastik w narożniku po prawej stronie miejsca na nogi po czym odchylić tapicerkę.

Niestety jest to nie do końca udane miejsce ze względu właśnie na problematyczny dostęp, wykładzinę jesteśmy w stanie tylko odchylić na tyle,że dojdziemy do trzech śrub, które trzymają moduł.

Na górze modułu są dwie kostki, które oczywiście wypinamy przed jego wydobyciem.

Naprawa tych modułów nie ma najmniejszego sensu, cały moduł kupimy poprzez internet za bardzo bardzo przyzwoite pieniądze, mój to koszt 50 złotych plus przesyłka- szkoda zawracać sobie głowę naprawą.

Samochód już ma swoje lata, jak się domyślam niewielu fanatyków nawet jak posiada telefon i ma go zepsutego będzie chciało bawić się w jego uruchamianie stąd większa podaż jak popyt.

U mnie wszystko musi być sprawne dlatego, nie popuszczam, poza tym to dobry trening na przyszłość a i może ktoś skorzysta z podpowiedzi i będzie podwójna przyjemność,że się komuś pomogło.

 

To tyle pozdrawiam i zapraszam na krótką projekcję.

JAK POMOGŁO PROSZĘ O ZNAK BĘDZIE MI NAPRAWDĘ PRZYJEMNIE  !

DZIĘKUJĘ .